W naszej parafii od bardzo dawna oprócz kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa, bardzo mocno rozwinął się kult Matki Bożej, a szczególnie w wizerunku Matki Bożej Toszeckiej.
W roku 2016 dzięki staraniom Śp. ks. Proboszcza Mariana Piotrowskiego, podjętych przez jego następcę ks. Proboszcza Grzegorza Kadzioch wyśpiewano w toszeckiej świątyni po raz pierwszy - Nowennę do Matki Bożej Toszeckiej.

Dzięki naszej odnowionej stronie parafialnej, chcemy dać możliwość przesyłania intencji do NOWENNY za pośrednictwem internetu.
Jeżeli masz w sercu ważną intencję, którą chciałbyś / chciałabyś przedstawić Panu Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej Toszeckiej,
a nie możesz z różnych powodów przybyć osobiście do świątyni w Toszku, kliknij obok odnośnik "INTENCJE DO NOWENNY"
i za pomocą przygotowanego tam formularza wyślij swoją intencję.
Oprócz tego, że zostanie ona zamieszczona w Internetowej Księdze Intencji, będzie również otoczona modlitwą podczas najbliższej Nowenny do Matki Bożej Toszeckiej.